Velmi nepříjemným trendem posledních dvou let v České republice je, že se nezaměstnanost  drží stále na vysoké úrovni. Za poslední dva roky dokonce neklesla pod 7%, což je v porovnání s většinou evropských států poměrně vysoké číslo. Přesto – pokud jste nezaměstnaný, jde s tím něco dělat! Důležité je hledat práci systematicky a na správných místech.

Nabídky práce hledejte nejlépe na internetu

Při hledání práce je v současné době nejlepším pomocníkem internet – konkrétně tedy specializované internetové portály, kde najdete nabídky práce od různých firem a z různých oborů pěkně na jednom místě. Stačí si tak vlastně jen vybrat podle vašich schopností a možností a na daný inzerát odpověď. Při dopovědích buďte velmi opatrní. Ve vašem životopise rozhodně nelžete. Na vše by se dříve nebo později přišlo a vy byste byli za hlupáka. Vyplatí se vám také, pokud oslovíte konkrétní firmy a zašlete do nich svůj životopis. Možná se na vás uměje štěstí, protože firmy si často dělají své vlastní databáze uchazečů, ze kterých potom vybírají ještě něž vyvěsí inzerát.

S hledáním brigády je to jinak

Pro hledání brigády platí trochu jiná pravidla. Zde většinou nepotřebujete rozesílat životopis, protože se vyplatí firmy kontaktovat telefonicky. Ve většině případů platí, že kdo dřív firmu osloví, ten brigádu získá. I brigády pro studenty se nejlépe hledají na internetu.

Internet pomáhá i zaměstnavatelům

Annonce

Annonce

Výhod internetu v současné době k hledání zaměstnanců využívá většina malých i velkých firem. Důvod je jasný. Na internetu je mnohdy možná inzerce práce zdarma a současně dochází k oslovování velkého množství lidí. Pokud hledáte práci, nezoufejte, jestliže ji nenajdete na první pokus. Buďte trpěliví a hledejte systematicky, určitě vysněné místo najdete.