Podnikáte a bojíte se, že jednoho dne narazíte na firmu nebo podnikatele, který vám způsobí problémy? Je to celkem pochopitelné. Podnikání je vysoce rizikovou záležitostí a svým způsobem je pouze pro tvrdší nátury.

Důvěřuj, ale prověřuj…si své obchodní partnery

Nikdy nevíte na koho v běžném obchodním styku narazíte. Někdy může zástupce firmy s níž se snažíte uzavřít obchod působit velmi solventním dojmem a nakonec spláčete nad výdělkem, protože vám nezaplatí fakturu nebo vám způsobí jiné problémy. Jasně, do lidí nevidíte a nikdy nemůžete na 100 % vědět s kým se do obchodu  pustit a s kým nikoli. Nicméně, alespoň nějakým způsobem, potenciální rizika minimalizovat lze.

Užitečné nástroje pomohou

Především na internetu se lze dostat k nástrojům, které vám poradí s kým máte tu čest. Jedná se o jakousi lustraci vašeho obchodního partnera, stručně řečeno insolvenční rejstřík. Díky této lustraci se dozvíte potřebné informace takového charakteru, jako je skóringové hodnocení, platební morálka, evidované dluhy společnosti, informace o konkurzu, insolvenci, exekucích a také informace o účetních uzávěrkách. Tyto informace a jejich vyhodnocení vám jasně řeknou, jestli se do obchodu s protějškem pouštět nebo ne. V dnešní době jsou takové informace doslova bohatstvím, které vám může ušetřit nemalé finanční výdaje  a starosti.

Kvalitní databáze firem

Pokud sháníte standardní informace o různých firmám nebo případných obchodních partnerech, určitě se vám bude hodit databáze firem. Díky této databázi již nemusíte ztrácet čas hledáním potřebných informací a údajů, jejich další analýzou a hodnocením. V databázi firem albertina.cz je více než 2,7 milionu záznamů o firmách a podnikatelích v České republice.

Než se pustíte do podnikání nebo spolupráce, prověřte si svého potencionálního obchodního  partnera. Nestojí to příliš mnoho času a ani financí. Naopak, můžete si ušetřit spoustu problémů, finančních ztrát a možná také krach vašeho podnikání.