Najít v současné době dobře placené a především stabilní zaměstnání, není vůbec jednoduchá věc. Každý, kdo zaměstnání chce, musí udělat v první řadě něco se sebou a pečlivě se připravit. Renomovaná personální agentura TETRA CV přináší 5 zajímavých tipů na to, jak můžete své šance na zisk nového zaměstnání zvýšit i vy.

1. Investice vzdělání

Zaměstnavatelé stále zvyšují nároky na své budoucí zaměstnance. Pokud se po lukrativním místě poohlížíte i vy, v první řadě se musíte zaměřit na vzdělání. Důležité je řádné vzdělání v oboru, ve kterém chcete pracovat. Proto pečlivě vybírejte školy nebo případně i rekvalifikační kurzy, které vám pomohou získat nové znalosti. Do vzdělání se rozhodně nebojte investovat peníze ani čas, vše se vám vrátí.

2. Praxe je velice důležitá

Samotné vzdělání v oboru nestačí. Už během studia se proto snažte získat co možná nejvíce praktických zkušeností. Chodit můžete například na neplacené stáže – stačí i jen několik málo hodin týdně. Zaměstnavatel uvidí vaši snahu a tak pro něho budete zajímavější.

3. Další dovednosti

TETRA CV

TETRA CV

Dobré je, pokud můžete nabídnout i něco navíc a tak na sebe upozornit. Velmi důležité jsou dnes jazykové znalosti. Podle TETRA CV platí, že čím více jazyků znáte, tím jste zajímavější. Stačí ale například umět jeden jazyk na pokročilé úrovni a další třeba jen základně.

4. Vaše prezentace

Důležitá je i vaše osobní prezentace. Základem je mít dobře sepsané CV – návody na sepsání kvalitního CV najdete na internetu. Jistou roli hraje i váš vzhled. Na pohovor vždy choďte upraveni a ve společenském oblečení.

5. Umění oslovit

Své šance zvýšíte i tak, že budete sami aktivně oslovovat firmy a registrovat se například i u personálních agentur, kde můžete získat zajímavé tipy. Na každý pohovor také choďte maximálně připraveni – důležité je, abyste si zjistili co možná nejvíce informací o firmě, ve které o místo žádáte.